audycja nocna (o. W. Gonczaruk)


Data: 11 IX 2002 01:32

o. Waldemar Gonczaruk

Audycja: nocna

Nagranie:
datadługośćMP3 [KB]kontekst
11 IX 2002 01:327 min. 48 sMP3 9201 2

Opis/tekst:

01:32 Słuchaczka: [...] A my niestety musimy się trzymać razem, i szykować się do wyborów, i pokazać im po prostu, że my nie jesteśmy górą, a nie oni, tak że niech oni tam nie podskakują nam za dużo.

o. Gonczaruk: To znaczy góra niech słucha tych dołów, tak?

Słuchaczka: Niech góra słucha tych dołów i, i, po prostu tak bardzo, bardzo byśmy się cieszyli, gdyby Prymas Polski przemówił do nas przez Radio Maryja.

o. Gonczaruk: Proszę panią, przemawia, przemawia, tylko musimy tego słuchać i...

Słuchaczka: No ale żeby to robił częściej...

o. Gonczaruk: ...przy różnych okazjach, przy różnych transmisjach ksiądz Prymas jest również na antenie Radia Maryja.

Słuchaczka: No, bardzo, bardzo, bardzo się cieszymy i żebyśmy byli naprawdę razem, abyśmy byli jedno.

o. Gonczaruk: Proszę panią, jesteśmy jedno i obyśmy jednym pozostali. Dziękuję pani Jadwigo.

* * *

01:56 Słuchacz, Jerzy z Kalifornii: My ciągle szukamy winy w sobie, a nie spostrzegamy, że całe zło bije z jednego źródła centralnego, które jest już od dawna przygotowane do demontażu i do wojny właśnie ideologicznej przeciwko Kościołowi. I to całe centrum funkcjonowało już dawno, i ono ma swój wyraz w niezwykle ważnym dokumencie, który w swoim czasie był publikowany, a ostatnio całkowicie zmieciony z półek i z bibliotek, a to był dokument opisany i stworzony właściwie... i opublikowany w 1914-tych - 18-ych latach, redaktora Nilusa, bardzo słynnego ówcześnie publicysty politycznego o zagadnieniach polityki międzyświatowej i jego staraniem, na skutek wydobycia dokumentów opisał to i ujął w publikacji zwanej "Mane, tekel, upharsin czyli protokoły mędrców Syjonu". Ja miałem możność już słyszeć o tym dokumencie jeszcze będąc gimnazjalistą, a obecnie miałem okazję dojść do tego dokumentu w czasie remontu jednego [pomyłkowo włączona reklama: "Nasz Dziennik, 11-tego września"] z domów na terenie Ameryki i bardzo ściśle go przestudiowałem. Na oczach moich wszystko, cały ten program tam zawarty w 24-ech artykułach... yyy, tych, protokółach, które schodziły jako dyrektywy do najniższych szczebli gmin żydowskich na terenie Europy, a szczególnie Polski i wszystko to zostało zrealizowane z dodatkiem nieomal. Jest to systematyczny protokół genialnie napisany, niezwykle zwartym językiem, w którym każde zdanie jest przepojone treścią. Podziw bierze, z jaką koncentracją i siłą zostało to skonstruowane jako dyrektywa i przeszło do realizacji. I ten program już od średniowiecza rozpoczął swoją działalność, no i zaowocował rewolucjami, poczynając od francuskiej, meksykańskiej i hiszpańskiej w 39-ych latach, nie mówiąc już o 18-tym roku rewolucji rosyjskiej... I schemat tego działania jest absolutnie taki sam. I ja dziwię się, że społeczeństwo nie może trafić na charakter postępowania tej doktryny i jej realizacji, i to źródło jest centralnie zlokalizowane, i do tego źródła wszyscy wracają po instrukcje. Ono jest oczywiście głęboko ukryte, bo zresztą tam jest instrukcja podana, w jaki sposób ona będzie funkcjonować i..

o. Gonczaruk: Halo, proszę pana, panie Jerzy...

Słuchacz: ...to jest właśnie model, który w tej chwili realizuje ekipa przeszkolona poprzednio w centrali moskiewskiej, ponieważ tam społeczeństwo zorientowało się kto jest trucizną ideologiczną, gospodarczą i ekonomiczną tego sojuszu tzw. ówczesnego moskiewskiego, no to szybko doktrynę, że się przenieśli na spolegliwą Europę, która po utraceniu kolonii stała się właściwie biednym bankrutem na malusieńkich przestrzeniach swojego terytorium zubożałego o wyeksploatowane dobra naturalne, właściwie nie ma żadnych perspektyw samoistnego działania.

o. Gonczaruk: Panie Jerzy, halo, słyszymy się. Proszę pana, ja bardzo panu muszę podziękować już za tę dogłębną syntezę i genezę tutaj historyczną, ponieważ jesteśmy już słyszalni w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz na całym kontynencie północnoamerykańskim. Witamy wszystkich słuchaczy bardzo ciepło i bardzo mile. Ja tylko muszę pana się jeszcze spytać, w jaki sposób pan odbiera nas właśnie na południu Kalifornii, na granicy z Meksykiem.

Słuchacz: Ja przepraszam, proszę powtórzyć pytanie.

o. Gonczaruk: Jak pan nas odbiera? Za pomocą...

Słuchacz: Ja odbieram za pomocą Dish Network, przez satelitę, mam doskonały odbiór, bo mam tutaj w tym programie TVN 24, a przedtem był ten, TV Polonia no i Polsat. No Polsat, przecież to jest porno, to jest tak bulwersujący program, że ja zażądałem specjalnie w Dish Network żeby usunięto go z mojego kanału, żeby on...

o. Gonczaruk: Usunięto?

Słuchacz: Tak, usunięto.

o. Gonczaruk: Dziękuję panu, panie Jerzy. Bardzo demoralizująca rzecz.

Słuchacz: Ale kompromituje w ogóle twórczość i mentalność polskiego narodu za granicą!

o. Gonczaruk: No ale jeżeli byśmy wiedzieli, kto stoi za Polsatem, kto jest właścicielem Polsatu, to byśmy zrozumieli i na pewno te osoby mają miejsce w tej genezie historycznej, którą pan nam przedstawił i właśnie stąd też się wywodzą. Dziękuję panie Jerzy, pozdrawiam bardzo ciepło - na pewno macie gorące upalne lato jeszcze?