W celu zapoznania się z nagraniami należy ustawić przeglądarkę WWW na plik index.html w głównym katalogu płyty.

W opisach [...] oznacza skróty (ale do odsłuchania w wersji dźwiękowej). W spisie są odnośniki do nagrania w formacie MP3 i opisu. Opisy zawierają również odnośniki do kontekstu - linki do godzinnych nagrań (czasem więcej niż jednego), z których były wybrane prezentowane fragmenty. Te nagrania są w formacie WAV/GSM.

W razie problemów przy odtwarzaniu plików można uzupełnić zestaw programów. w Windows do różnych formatów dobrze nadaje się RealOne Player albo Winamp (tu: v. 3.0d dla Windows 98, NT, 2k, Me, XP), zob. też Tucows.
W RedHacie do plików WAV i WAV/GSM można używać polecenia play, które jest częścią pakietu sox (tu: dla RedHata v. 8.0).
Żeby w Windows zmienić przyporządkowanie rozszerzenie->program można skasować definicję "Dźwięk typu wave" w Mój komputer -> Widok -> Opcje folderów -> Typy plików (sprawdzone w Windows 98).

UWAGA: nagrania od 16 VI do 5 VIII 2002 r. mają duże zniekształcenia.

Informacje dla zaawansowanych technicznie: Nagrania są monofoniczne, z próbkowaniem 8 kHz, 8 bitów. W formacie WAV/GSM są skompresowane algorytmem GSM, który daje najlepsze wyniki przy tego rodzaju próbkowaniu. Takie nagrania mogą nie być czytelne dla niektórych programów, zarówno unixowych jak i windowsowych. Wersja MP3 została zrobiona przy użyciu lame -h -b 16 .


Kontakt: www@or.org.pl